Part number P1-NBHJ/MMCXPRA-RG316-12 Product Type RF Cable Assembly from Manufacturer P1dB
Status: Standard | Data Sheet: pdf link image   | RoHS Compliance:
Part Number:
P1-NBHJ/MMCXPRA-RG316-12
Manufacturer:
P1dB
Connector 1:
N Female Bulkhead
Connector 2:
MMCX Male Right Angle
Cable Type:
RG-316
Length:
12 in
Max Frequency:
3 GHz
Impedance:
50 Ohms
Outer Diameter:
0.102 in